Tema: Poezi Për Natyrën

Mbreteresha E Bardhe

Qiellii zymte i dimrit plak,
erdhi me boren e acarte;
e per te paren here
zuri debore te bjere.

Bora bie kudo
mbi cdo cati shtepie,
dhe te flere do
mbi cdo kapuc femije.

Vendos pushtet te bardhe
te ftohte, e te acarte,
por ky pushtet do te bjere
se kur pranvera te buzeqesh
dielli mbreterine do ta shtjere

- poezi nga Refjola Cela


- Poezia u dërgua nga Refjola Cela -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  6