A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Mbreteresha E Bardhe

Qiellii zymte i dimrit plak,
erdhi me boren e acarte;
e per te paren here
zuri debore te bjere.

Bora bie kudo
mbi cdo cati shtepie,
dhe te flere do
mbi cdo kapuc femije.

Vendos pushtet te bardhe
te ftohte, e te acarte,
por ky pushtet do te bjere
se kur pranvera te buzeqesh
dielli mbreterine do ta shtjere

- poem written by Refjola Cela


- Submitted by Refjola Cela -

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  6


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019