Më mbaj mend (për 1 muaj)

Regard-man - Te Perkujtoj (Feat. Maksi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Regard man :
Ky osht ligj i Zotit un pajtona normal
Ti mision tan e kryve por ke lan tmira tfjal
Ke lan pasardhs, ke lan miq e shok
Ke lan veprat tua qe edhe sot kan jehon
...
Punove per ket ven per tmiren e ktij populli
Kontribove per ket ven kur skish tndalun loti
Sherbeve per ushtar per deshmoret tan qe ran
Sherbeve per ket ven qe respektin sot e kan
...
Bab, emri jot jehon per tmirat qe mi dhe
Falemnderit per edukat per fjalt qe mi the
Mundimet qe i pate punt e mira qe i bone
Tkujtojn me shum me mall bab njerzt e ksaj ane
...
Respekti me respekt thojn shperblehet e mira
Ej "rroqko" djali jem mthe a i ke kry detyrat
Cdo fjal qe ma the une nmemorje e kom
Rroqko djali jem Zoti njerzt e mir i don.
...
Maksi : x2).
Hapat tu i ndjek
Cdo hap qe bej
me mall ne zemer bab te perkujtoj
ty pergjithmon
...
Regard man :
Shum kujtime mu mkan met per kohen qe kalum bashk
Pendohna per shum sene thom me respektu ma shum u dasht
Edhe pse fjalen sta ktheva po noj her tkom zhgenjy
Po me kshillat qe mi dhe, unë gabimet i kom shly
...
Bab hapat tu po ndjek nbaz tkshillav qe mi the
Bonu djal i mir puntor se nuk jet, pa u shperble
Eh Nuk jom un i vetem qe po ndjek hapat tu
PO kejt familja jote qashtu, qysh e ke eduku
...
Cdo hap cdo moment cdo levizje qe e boj
Cdo fjal e jote mperciell ka do qe shkoj
Ti je brenda meje, un me krenari tkujoj
Ket kong po ta kushtoj jo nuk po vajtoj
...
Po, po du mu shpreh se, qa jom tu ndjeh
M'kujtohet fjala jote "dardha-ner dardh bje"
Koha shkon e kalon po ti je kam mungon
M'kujohet dhe 1 fjal ZOti njerzt e mir i don
...
Maksi : x4).
Hapat tu i ndjek
Cdo hap qe bej
me mall ne zemer bab te perkujtoj
ty pergjithmon


Ky tekst u dërgua nga Artta R.Regard-Man
Featuring: Maksi
Publikimi: 26/08/2010


Regard-man - Te Perkujtoj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Perkujtoj".
3. Video është e këngës "Te Perkujtoj", por nuk këndohet nga Regard-man.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0