Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rei Bezhani

Rei Bezhani
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  7
Këndon kryesisht: pop

Rei Bezhani është këngëtar. Në Tetor 2017, Rei Bezhani merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Enderr".

Më datë 1 Qershor 2018, Rei Bezhani publikon videoklipin "Kurore". Muzika e këngës u punua nga Eriona Rushiti, ndërsa për orkestrimin u kujdes Enis Mullaj.

Më datë 29 Mars 2019, Irma Libohova publikon videoklipin "Peng", në bashkëpunim me Rei Bezhanin. Muzika e këngës u punua nga Enis Mullaj, teksti u shkrua nga Eriona Rushiti & Irma Libohova, ndërsa për orkestrimin u kujdes Enis Mullaj. Videoklipi u prodhua nga kompania Foxesfilm.

Në Maj 2019, Irma Libohova merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 19 me këngën "Peng", në bashkëpunim me Rei Bezhani.

Më datë 29 Korrik 2020, Rei Bezhani publikon videoklipin "Flake". Muzika e këngës u punua nga Rei Bezhani, ndërsa teksti u shkrua nga Florian Zyka. Produksioni audio u realizua nga Enis Mullaj.

Më datë 20 Prill 2021, Rei publikon videoklipin "E Imja". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Eriona Rushiti. Produksioni audio u realizua nga Enis Mullaj. Me këtë këngë, Rei merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 21 në vitin 2021.

Në Korrik 2021, Rei Bezhani merr pjesë në Zambaku I Prizrenit me këngën "Dashni E Rrallë".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0