Më mbaj mend (për 1 muaj)

Remi - Kan Ra Qikat Ne Sevda Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Prej Kosoves n'Arabi
jan dal cikat pa shami
dhe dimit i kan shkurtu
djemt e ri per me i mashtru
Prej Kosoves n'Arabi
kan dal cikat pa shami
dhe dimit i kan shkurtu
djemt e ri per me i mashtru

Hej Allah subhan Allah
jan ra cikat ne sevda
une n'sevda jam ra ne ty
s'eshte hajgare s'esht mahi
Hej Allah subhan Allah
jan ra cikat ne sevda
n'gjitha vendet ne ket bot
nuk ka cika si n'Kosove

Jan mledh cikat kan cu fjal
ne shtepi me u kthy cdo djal
merr me veti ndonje deviz
nuk i dihet del naj krize
Jan mledh cikat kan cu fjal
ne shtepi me u kthy cdo djal
merr me veti ndonje deviz
nuk i dihet del naj krize

Hej Allah subhan Allah
jan ra cikat ne sevda
une n'sevda jam ra ne ty
s'eshte hajgare s'esht mahi
Hej Allah subhan Allah
jan ra cikat ne sevda
n'gjitha vendet ne ket bot
nuk ka cika si n'Kosove

O ku po shkon moj rrushja lales
me dimit e verdha
O ku po shkon moj rrushja lales
me dimit e verdha
Bej aman aman aman
sonte jam tek tezja
Bej aman aman aman
sonte jam tek tezja

O sy'n o i zi (opa)
lum tezja per ty (hajde)
per sy e vetlla
ishalla vjen apet
O sy'n o i zi (opa)
lum tezja per ty (hajde)
per sy e vetlla
ishalla vjen apet

O ku po shkon moj rrushja lales
me dimit e bardha
O ku po shkon moj rushja lales
me dimit e bardha
Bej aman aman aman
sonte jam tek daja
Bej aman aman aman
sonte jam tek daja

O sy'n o i zi (opa)
lum daja per ty (hajde)
per sy e vetlla
ishalla vjen apet
O sy'n o i zi (opa)
lum daja per ty (hajde)
per sy e vetlla
ishalla vjen apet


Ky tekst u dërgua nga ColemiarRemi Jakupi
Publikimi: 24/05/2007


Remi - Kan Ra Qikat Ne Sevda
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kan Ra Qikat Ne Sevda".
3. Video është e këngës "Kan Ra Qikat Ne Sevda", por nuk këndohet nga Remi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Remi Jakupi:


Komente 0