Më mbaj mend (për 1 muaj)

Remzie & Nexhat Osmani - Oj Dashni E Vjeter Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Nexhati...
Edhe sot jam sikur dje
A nga ty çfare ka te re
A je gjalle o shpirti im
Qe sme del me ne takim

Dite per dite po bej çudi
Perseri shume larg nga ti
U be kohe qe sjemi pa
Per kete fajin kush e ka

Ref...x2
Oj dashni e vjeter
S'mundem me te harru
Si sot edhe neser
Prape kam me te kerku

Remzia..
Sa here e shikoj nje yll
Mendoje me vjen nje dite e mire
Nje deshire e shpreh çdo here
Por s'plotesohet asnjehere

Dite per dite po bej çudi
Perseri shume larg nga ti
U be gjate qe s'jemi pa
Per kete fajin kush e ka

Ref...x2
Oj dashni e vjeter
S'mundem me te harru
Si sot edhe neser
Prape kam me te kerku.


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Remzie & Nexhat Osmani - Oj Dashni E Vjeter
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Oj Dashni E Vjeter".
3. Video është e këngës "Oj Dashni E Vjeter", por nuk këndohet nga Remzie & Nexhat Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Remzie Osmani:


Komente 0