Më mbaj mend (për 1 muaj)

Remzie Osmani - Rreth E Rreth Bashqes Ju Solla Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

O rreth em rreth baqes ju solla
tuj mendu
O rreth em rreth baqes ju solla
tuj mendu
oh nër ni hije te asaj peme
ula me pushu
oh nër ni hije te asaj peme
ula me pushu

II
O mori pemë çë je mush
lule sari
o mori pemë çë je mush
lule sari
Oh vjen arshiku me te marr erë
ulet mër ty
Oh vjen arshiku me te marr erë
ulet nër ty

III
Oh dy filiza i paske lshu
për hava
oh dy filiza i paske lshu
për hava
O vjen arshiku me të marr erë
mbushet sevda
O vjen arshiku me të marr erë
mbushet sevda

O trendafili i qytetit
Hijeshi i ke dhanë vendit
kur po me shkon bregut detit
kadal kadal
O trendafili i qytetit
Hijeshi i ke dhanë vendit
kur po me shkon bregut detit
kadal kadal
hajde zemra mu kall


Ky tekst u dërgua nga  Beni

Remzie Osmani - Rreth E Rreth Bashqes Ju Solla
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rreth E Rreth Bashqes Ju Solla".
3. Video është e këngës "Rreth E Rreth Bashqes Ju Solla", por nuk këndohet nga Remzie Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Remzie Osmani:


Komente 0