A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Himni Për Dashurinë

Si në kohët e lashta
Lahutari këndon Himnin e Dashurisë
Si atëherë kur Ti
Kur portreti yt, Rozafë
Si në ëndërr u shfaq tek Kalaja që po rrënohej
Për ta kompozuar
Përjetësisht në mure qëndrese
Betimin për dashurinë madhe ndaj fisit

- poem written by Remzije Zekolli


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019