Më mbaj mend (për 1 muaj)

Renato Jaho - Mirsevini Ju Pret Vlora Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

REF.:
Mirësevini ju pret Vlora!
A moj Vlorë të lumtë dora
Djem dhe vajza me kurora
Krenarinë nga ti e mora

Andej nga viset e mia
ku u shkruajt historia
ku me kthehet femijeria
100 vjet aty do rrija

Andej nga viset e mia
ku ka zemren shqiptaria
nuk ka fund bukuria
E pikturoi perendia

REF. 2x:
Mirësevini ju pret Vlora!
A moj Vlorë të lumtë dora
Djem dhe vajza me kurora
Krenarinë nga ti e mora

Ku e ka shtëpinë flamuri
Ku ka vlerë një fjalë burri,
Ku janë nënat trimëresha
Edhe vajzat perendesha

Ku ka djepin trimëria
Kënga dhe polifonia,
Aty ku këndon dhe guri,
Ahh moj Vlorë tu shtoftë nuri

REF. 2x:
Mirësevini ju pret Vlora!
A moj Vlorë të lumtë dora
Djem dhe vajza me kurora
Krenarinë nga ti e mora

Zemra ime aty mbeti
Ku puthet mali dhe deti
Ne dallgët që bëjnë shkum
Mbi Sazan - Karaburun.

REF. 2x:
Mirësevini ju pret Vlora!
A moj Vlorë të lumtë dora
Djem dhe vajza me kurora
Krenarinë nga ti e mora


Ky tekst u dërgua nga Ardit BanajRenato Jaho
Renditja: Top 200
Publikimi: 26/06/2020
Muzika: Renato Jaho
Orkestrimi: Bledi Telha
Video Produksioni: Cinefocus GT


Renato Jaho - Mirsevini Ju Pret Vlora
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mirsevini Ju Pret Vlora".
3. Video është e këngës "Mirsevini Ju Pret Vlora", por nuk këndohet nga Renato Jaho.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Renato Jaho:


Komente 0