Më mbaj mend (për 1 muaj)

Renis Gjoka & Big Basta - Një Hap Përpara (Rikthimi) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Tre fjale …
U bo m*t!!!
S'përbllohet jeta nëse s'je hajdut.
Vidhet para syve por askush në burg
Njërëzit po vetëvriten e po lihen në rrugë
Nëna po mer borxh!!
Po i nxjerrin jashtë shtëpisë me force
Nuk e di as ku të protestojë, a e dëgjojnë?
Para se të bjerë nata duhet ta ndihmojnë
Se të nesërmen s'do të ketë më shpirt por kufomë
Ku mbeti amaneti Ismail Qemalit?
Ku është shkolla e premtuar e ku është spitali?
Pse fëmija im do duhet jashtë shtetit të dalë
Të jetojë në tokë tjetër se e jotja s'të fal,
Siguri, as oksigjen por veç lot
Çmimet shkojnë lart po me të njëjtën rrogë
Erdhi koha që të themi JO nga sot
Zgjohu Shqiptar, hapi sytë shiko

Refren
Zgjohu shiko,
Se jam një hap perpara teje kërko,
Të bësh dhe ti përpara kurrë mos mendo
Te jesh dhe ti si unë, prandaj ti lufto
TI LUFTO!!!

Zgjohu shiko,
Se jam një hap perpara teje kërko,
Të bësh dhe ti përpara kurrë mos mendo
Te jesh dhe ti si unë, prandaj ti lufto
TI LUFTO!!!

Poshtë pallatit policia se një bombë ka plas
Dhe një kryefamiljar u vra në atentat
Varfëria qe arsyeja që zgjodhi atë fat
Që veç e bëri lajm të parë dhe la familjen në gjak.
Antivlerat u bënë vlera, po na shijojnë plehrat
Media nuk është më me popullin, jemi n'kohëra tjera.
Argëtimi marramendje për ç'ka fshihet nën tokë.
Ç'ka planifikohet natën, çdo ditë hapet një grope
Sa me gjakun e ftohtë, ky gjykstës ta thotë
Ai që ta vrau nënën do lirohet që sot
Skënderbeun tatuazh ju po e bëni më kot,
Po shesim të rdhmen e vendit duke shitur një vote
Nëse të ka mbetur shpirt dhe arsye në kokë.
Nëse nuk do që dhe jetën t'japësh me konçesion
Erdhi koha që të themi JO nga sot
Zgjohu Shqiptar, hapi sytë shiko

Refren
Zgjohu shiko,
Se jam një hap perpara teje kërko,
Të bësh dhe ti një hap përpara kurrë mos mendo
T 137 jesh dhe ti si unë, prandaj ti lufto
TI LUFTO!!!

Zgjohu shiko,
Se jam një hap perpara teje kërko,
Të bësh dhe ti një hap përpara kurrë mos mendo
T 137 jesh dhe ti si unë, prandaj ti lufto
TI LUFTO!!!

Refren2
Zgjohu shiko,
Se jam një hap perpara teje kërko,
Të bësh dhe ti një hap përpara kurrë mos mendo
T 137 jesh dhe ti si unë, prandaj ti lufto
TI LUFTO!!!


Renis Gjoka & Big Basta - Një Hap Përpara (Rikthimi)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Një Hap Përpara (Rikthimi)".
3. Video është e këngës "Një Hap Përpara (Rikthimi)", por nuk këndohet nga Renis Gjoka & Big Basta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Renis Gjoka:


Komente 0