Më mbaj mend (për 1 muaj)

Retrovizorja - Andrra Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Andrra" kënduar nga Retrovizorja.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 4 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
4

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Daris - Andrra

AYE
PRIMODRUM ON THE BEAT
I'LL BE LIVIN' IT
A
ANDRRA PO M'THIRR
LET ME TAKE A SHOT
UNE KOM TALENT, PO JO NUK KOM FAT
HALA S'KOM BO SEN, LIRISHT THIRREM WARMUP
NESE DON MEM NAL BACK OFF SE KOM BACKUP
SE UNE SE KOM N'GJAK ME GIVE UP
I KOM 20 VJET, HALA MA MENAXHER
KOM MRI ME PAS NJERZ, QE FLEJN ME KANG TEM (KANG TEM)
SE JOM G-JA I MAHALLES PO SE LA PA U BO EDHE G-JA I ESTRADES
RRI TU PUNU DERI N'ORT E VONA T'NATES
PI FMINIS JOM TU PUNU ME JU KAP ANDRRES
MA IKRISTI TA KRISI AGAIN
UNE N'KET AGAIN NUK E LO PA BO FAME
UNE JOM DARISI REMEMBER MY NAME

UNE JOM SAMIRI REMEMBER MY NAME
NESE KREJT KTHEHEN KUNDER NEVE
?
IT DOESN'T MATTER
I KALOJNA KREJT
E NESE S'NA PERKRAHIN MEDIAT
?
IT DOESN'T MATTER
I KALOJNA KREJT
E NESE KREJT PER NEVE KAN HATE
?
IT DOESN'T MATTER
NA I DOJNA KREJT
E NESE KERKUSH S'NA MERR N'MENAXHIM
IT DOESN'T MATTER
VET I BOJNA VEQ A KENA SHNET
TI SUN M'NAL SE SHKON HUQ
S'NALNA PA E ZHAGIT TEPIHUN E KUQ
SAMIRI
SE KENA N'MEN MU NAL
EDHE PSE RRUG E RON
E DESHTUMJA TE NA S'EGZISTON
VEQ FITORJA TE NA, SHKOJM TENALT
NA DOJM T'MRIJM, E TI CKA PO DON?
HAAAAA!
GATI 10 VJET HALA N'RRUG HALA MUZIKEN E DU
MEN TI 2MIXTAPE EDHE 10 ALBUME UNE ME TRE MUZIKA KEJT I KOM RRZU CA JOM TU FOL?
HIP-HOPIN E DU
KALLXONI ESTRADES SE S'BON BE PA MU
E NESE S'BESONI THIRRNE DARISI-N E VETNE MUZIKEN E KEM BO TATOO SKOM ME DEK PA E BO MILION-IN
(PAPAPAPAPA)
E SHKEL ME KOM KREJT ESTRADEN
KTA REPERA JON TU E DHI PER QATA ME NEVE KTA JO NUK MATEN
WHIP(3X)
LEJI LE T'FOLIN BE
SNA NDALIN HIQ
ANDRRAT TONA JON VEQ TONAT
EDHE SA T'MRI, KOM ME JU DHON BAKSHISH

NESE KREJT KTHEHEN KUNDER NEVE
?
IT DOESN'T MATTER
I KALOJNA KREJT
E NESE S'NA PERKRAHIN MEDIAT
?
IT DOESN'T MATTER
I KALOJNA KREJT
E NESE KREJT PER NEVE KAN HATE
?
IT DOESN'T MATTER
NA I DOJNA KREJT
E NESE KERKUSH S'NA MERR N'MENAXHIM
IT DOESN'T MATTER
VET I BOJNA VEQ A KENA SHNET
TI SUN M'NAL SE SHKON HUQ
S'NALNA PA E ZHAGIT TEPIHUN E KUQ
SE KENA N'MEN MU NAL
EDHE PSE RRUG E RON
E DESHTUMJA TE NA S'EGZISTON
VEQ FITORJA TE NA, SHKOJM TENALT
NA DOJM T'MRIJM, E TI CKA PO DON?
HAAAAA!
TI SUN M'NAL SE SHKON HUQ
S'NALNA PA E ZHAGIT TEPIHUN E KUQ
SE KENA N'MEN MU NAL
EDHE PSE RRUG E RON
E DESHTUMJA TE NA S'EGZISTON
VEQ FITORJA TE NA, SHKOJM TENALT
NA DOJM T'MRIJM, E TI CKA PO DON?
HAAAAA!

Freelancers - Andrra

Sa herë që shkojmë dikund tjetër,
ne prap' e dijmë pse,
Sa herë që shkojmë dikund tjetër,
ne prap' e dijmë pse

Sa herë që rrijmë atje,
ti je aty, je aty,
Sa herë që rrijmë atje,
ti je aty, je aty

Mendo mirë, se ke shumë kohë,
mendo mirë,
Mendo mirë, se ke shumë kohë,
mendo mirë

Mahmut Ferati & Shyhrete Behluli - Andrra

Mahmuti...
E kom pa ni anderr
Shyhreti...
O dalt e bardhe
Mahmuti...
Veshun si nuse
Tek une me ardhe

Shyhreti...
A esht anderr dimni
Mahmuti...
Jo anderr vere
Shyhreti...
Hajt mos shih andrra
Kur je prane meje

Ik o shero
Mahmuti...
Çka je ka thue
O neper andrra
O tuj m'pa mue

Shyhreti & Mahmuti...
Andrrat tona
I paft njerzia
.........
Kjo dashuria x2

Mahmuti...
Jo jo s'shkon dita
Enkelejda...
Nata me ardhe
Mahmuti...
Ti n'shami te kuqe
Une n'kemishe te bardhe

Enkelejda...
O nate per nat o
Mahmuti...
U paft kjo anderr
Enkelejda...
O dikush nuse
E dikush dhanderr

Ik more shero
Mahmuti...
Çka je ka thue
Mahmuti & Enkelejda...
O mete n'andrra
O tuj pa mue

Andrrat tona
I paft njerzia
..........
Kjo dashuria x2

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 01/12/2002Më Shumë Këngë Nga Retrovizorja:


Komente mbi këtë këngëRetrovizorja - Andrra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Andrra".
3. Video është e këngës "Andrra", por nuk këndohet nga Retrovizorja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.