A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Retrovizorja - Pa Drita


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2010

2010-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"I Kaltër"


Dritat ikën tash
ne të dy ngelëm n’errësirë.
Shpresoj mos gjejmë asnjë qiri
veç dorë e njeri tjetrit qorrazi.

Vetëm nxehtësinë tënde
seç po ndjej
por nuk kam nevojë për zjarr tjetër.
Eja ulu afër meje
zemrën time të rrëfej.

Tash erdh’ koha të t’i them
krej ato që ndjej për ty.
N’zemrën time s’ka më ven’
për sekrete mbi netë dy.

Kur papritur dritat erdhën
unë prisja t’shihja sytë e tu
por ty gjumi thellë t’kish kaplu
e asnji fjalë s’e kishe dgju.


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019