Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video Kërko Video Top 200

Rezarta Hoxhaj - Nuse Malesore  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

24/04/2019

2019-04-24T15:00:08+00:00Valle,valle kush kush e mendonte se do behej kjo krushqi,
e te lidhte bashke jug e malesi
e te lidhte bashke jug e malesi
C'me ben ee o per vete syte e bukur te nje djali
rritur ne bjeshke me arome mali
rritur ne bjeshke me arome mali

Refreni:
Une jam ler e rritur ne vise jugore
por tani jam bere nuse malesore
sot u bera nuse, mbrapa e lash Vloren
dhe me lule bjeshke e thura kuroren (2x).

Me ran ne mendje dhe ne zemer kenget nga anet e mia,
tani me pelqen edhe ciftelia
tani me pelqen edhe ciftelia
Si ilac o per zemren eshte edhe melodia
muzika e lahutes dhe polifonia
muzika e lahutes dhe polifonia.

Rrefreni:
Une jam ler e rritur ne vise jugore
por tani jam bere nuse malesore
sot u bera nuse mbrapa e lash Vloren
dhe me lule bjeshke e thura kuroren. (2x)


Ky tekst u dërgua nga Amelia
Më Shumë Këngë Nga Rezarta Hoxhaj:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet