Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ridi Mc - Fiesta
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fiesta".
3. Video është e këngës "Fiesta", por nuk këndohet nga Ridi Mc.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Ridi Mc - Fiesta Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Çelësi Muzikor 1

Komente

Asnjë Koment

04/08/2006

2006-08-03T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Fiesta" kënduar nga Ridi Mc.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dardan - Fiesta

Geld zähl'n [?], trink' jetzt Bombay, alles easy
Ja, [?]im Tee, Baby
Hypnotize [?], Baby, ey
Zieh' an euch vorbei in 'nem Bentley
All eyes on me [?]
O-K [...]

[Hook]
Dich, dich, wir kommen zu meiner Fiesta
Baby Girl, [?]
Weißwein rein in dein'n Becher, die Melodien a-la-la-la
Dich, dich, wir kommen zu meiner Fiesta
Baby Girl, [?]

[...]

B-Boy - Fiesta

Refreni

Hey Girl come to my Fiesta
Everybody dance to my Fiesta
Party people in the club Put your hands up
Put your hands up to my Fiesta

Hey Girl come to my Fiesta
Everybody dance to my Fiesta
Party people in the club Put your hands up
Put your hands up to my Fiesta

Ska qetesi , zhurm du me ni
Krejt durt nalt, kush o VIP
Durt krejt rreni rreni shuplaka
Krejt putch your hands up te reja e plaka
Sonte nafaka krejt jemi happy
Lady go to go ey jepi jepi
Kadal dal hini ma shpejt
Du me ju pa nxeht e jo me kon ....... ?
Nuk i dihet kurr skaj pune
Sa jam nxet e ma nxet qdo dit e shtune
E boj ma nxet une me auto tune
Garant seni nihet edhe ne Itune
Nese e nin kape e rune
Merre nje bounce e merre nje bume
Per tropikal bi sene te komplikume
Veq 1 zile e ki te marume

Refreni

Hey Girl come to my Fiesta
Everybody dance to my Fiesta
Party people in the club Put your hands up
Put your hands up to my Fiesta

Hey Girl come to my Fiesta
Everybody dance to my Fiesta
Party people in the club Put your hands up
Put your hands up to my Fiesta

Vi para deres , qeles i atmosferes
vi para veres, diten e pranveres
Veres dal, une bohna edhe dimrit
Shum i sigurt ne raste te provimit
Asnjeher nuk i dorezohem
Asnjeher nuk po perjashtohem
Sa her qe vij tjert permisohen
...... ? mikrofon ata dallohen
Ka njo pe gjuj , ata dy a tri
Njo une po e gjuj, spo doket ata tri
Konkurenc per plakin nuk ki
Per intervenenc nuk keni fuqi
A shtyhet fiqa me 500 kuaj fuqi
Mledhi krejt kunder meje badihava e ki
Badihava e ki , badihava mendon
Leje muziken se me zor nuk shkon

Refreni

Hey Girl come to my Fiesta
Everybody dance to my Fiesta
Party people in the club Put your hands up
Put your hands up to my Fiesta

Hey Girl come to my Fiesta
Everybody dance to my Fiesta
Party people in the club Put your hands up
Put your hands up to my Fiesta

Hey Girl come to my Fiesta
Everybody dance to my Fiesta
Party people in the club Put your hands up
Put your hands up to my Fiesta

Hey Girl come to my Fiesta
Everybody dance to my Fiesta
Party people in the club Put your hands up
Put your hands up to my Fiesta

Hey girl come to my fiesta
......................................
Party people in the club put your hands up
......................................
Hey girl come to my fiesta
........................................
Party people in the club put your hands up

Gentjan Dema - Fiesta

Eja eja ti me mua
Sepse fiesta ka filluar.
Le te nisim e te kendojme
Dhe mes nesh gjitheçka te filloje

Ndjenjat tona te na i zgjoje
Ne keto caste shume te nxehta.
Per gje tjeter mos mendo
Vetem fiesta ti kendo

Njeri vjen e tjetri shkon
Por ti prap nuk mugon.
Se ky ritem ty te fton
Eja eja mos ngurro 2x

Ref
Lere fiesten te filloje
Edhe ritmi te na zgjoje.
Edhe une do ju kendoj
Fiesta Fiesta Baby 2x

Eja eja ti me mua
Sepse fiesta ka filluar.
Le te nisim e te kendojme
Dhe mes nesh gjitheçka te filloje

Ndjenjat tona te na i zgjoje
Ne keto caste shume te nxehta.
Per gje tjeter mos mendo
Vetem fiesta ti kendo

Njeri vjen e tjetri shkon
Por ti prap nuk mugon.
Se ky ritem ty te fton
Eja eja mos ngurro 2x

Ref
Lere fiesten te filloje
Edhe ritmi te na zgjoje.
Edhe une do ju kendoj
Fiesta Fiesta Baby 2x

instrumental

Ref
Lere fiesten te filloje
Edhe ritmi te na zgjoje.
Edhe une do ju kendoj
Fiesta Fiesta Baby 2x

Ref
Lere fiesten te filloje
Edhe ritmi te na zgjoje.
Edhe une do ju kendoj
Fiesta Fiesta Baby 2x

Fund

Më shumë këngë me këtë titull:
Komente mbi këtë këngë