Më mbaj mend (për 1 muaj)


Rifadije Graiqevci - Bec Sinani

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bec Sinani".
3. Video është e këngës "Bec Sinani", por nuk këndohet nga Rifadije Graiqevci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Rifadije Graiqevci - Bec Sinani  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

20/01/2017

2017-01-20T11:00:18+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Bec Sinani" kënduar nga Rifadije Graiqevci.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Rifadije Graiqevci i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ibish Broja. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Aaaa telegrafi e prej menje qit bre shku naj kanen
Pashes se begit qi mje pasha
o tha ja ban begit t'koft haram bre eu elifja mretit
zabit namen ja ke lanen Becit zabit namen Becit ja ke
lan o telegrafin o ka ardhen pram more Bec Sinani hajde
per me dhan ou Man Alia o bre koka qu ne kam e vesh jelekin
or ne xhemedan shpaten t'mretit hajde njanen an aj 500 vet aj
o poj ban 1 za o 500 vet o poj ban Alia para mrapa o poj shkojn zaptia kur ka dalen a del ktu xhamia shkumte verdhe o po nshon
xhamia a bre poj xhanari Sahit Begi o bre ka me kan bre ku po
don tha eu bre Ali Gjoni,Ali Gjoni ku po don me shku bre n troba
t'dheles dojna me trupu bre Bec Sinanin dojna me rrethu o kan marr
udhen aj e kan trupu o poj trupojshin kodrat poj trupojshin fushat
e maleshit i trupojshin o kodrat e malit dil poj thojka e sall nana
djalit shkon dej n'xham shkoj niher te mali mas ka deti o bre prej tallazit mos jon topat hajde prej tivarit ne ka deti o bre prej tallazit nuk e kryva nan o prej allahit nuk o fryva e bre prej tallazit plot trojan nan kundrat e nizamit e rrethojn nan Bec Sinanit nana Becit o naj dalke n der pe rreh shuplak o nja dy-triher rreh shupak a tri muj sahatit
r rreh shuplak ban kuku per mu o Bec lum nana o bre t'kan trathtu oBec lum nana o don met rrethu o Bec lum nana a po doj met rrethu o lum nana budall mos u ban Becin tan nan so kallaj me nxan o hutes teme zemer paj dhan o po vanojn o bre n fun t sahatit krisi
pushka e pja qet sinanit mir ja qiti sa brit ja kputi kaletat prej krahi jelekine dukatit krejt ja prishi se sahatit krejt ja rishi setren e dukatit kret ja prishhi oooooo poj shkon gjaku per
zingjira t ahriteeeee.Më Shumë Këngë Nga Rifadije Grajqevci:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet