Më mbaj mend (për 1 muaj)


Rifadije Graiqevci - Rrushja E Lales
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrushja E Lales".
3. Video është e këngës "Rrushja E Lales", por nuk këndohet nga Rifadije Graiqevci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Rifadije Graiqevci - Rrushja E Lales Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Live 2016"

Komente

Asnjë Koment

22/06/2016

2016-06-21T23:30:19+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Rrushja E Lales" kënduar nga Rifadije Graiqevci.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 8 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
8

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Gjon Lleshi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Sidoela:
Loqk qysh je a je mir
Nuk tkam pa qe sdi sa dit
E pa ty une jam merzit, une jam merzit
A e man n’men kur mke than
Ska me dasht une tjeter kan
Zemra jeme fjalt e tua si harron!

Gjon:
O ku po shkon moj rrushja lales
Me dimi te bardha
O ku po shkon moj rrushja lales
Me dimi te bardha

Sidoela:
Bej aman aman aman
Sonte jam te daja
Bej aman aman aman
Sonte jam te daja

Gjon:
O syni i zi
Lum daja per ty
Per sy e vetlla ishalla vjen apet
O syni i zi
Lum daja per ty
Per sy e vetlla ishalla vjen apet

Sidoela:
Loqk qysh je a je mir
Nuk tkam pa qe sdi sa dit
E pa ty une jam merzit une jam merzit
Hera mram kur u pam
Une te daja kur jam kan
Zemra jeme at takim kurr se harron!

Gjon:
O ku po shkon moj rrushja lales
Me dimi te bardha
O ku po shkon moj rrushja lales
Me dimi te bardha

Sidoela:
Bej aman aman aman
Sonte jam te daja
Bej aman aman aman
Sonte jam te daja

Gjon:
O syni i zi
Lum daja per ty
Per sy e vetlla ishalla vjen apet
O syni i zi
Lum daja per ty
Per sy e vetlla ishalla vjen apet!Më Shumë Këngë Nga Rifadije Grajqevci:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë