A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

I Lutem Zotit...

E marr Lapsin ne Dor e Historin sun pe shkruj.
Me kan mbet edhe disa pjes te Zemres Jasht Harte,
E hala luften se kam Mbaruar.
Me Cifteli e Lot ne Sy po Ju pys more Vllazni,
Ku na Mbet ajo Qameri.
Ku na Mbet Bujanovci, Medvegja e Presheva.
Pritem Oj Lugin se po vij si rrufeja.
As shkau as Maqedoni ska me um ndalu.
I LUTEM ZOTIT T'MOS ME MERR, KETE ATDHE PA E BASHKU.

- poezi nga Rijad Bajramali


- Poezia u dërgua nga Rijad -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019