Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rilind Alimani - Keshtu Zoti Paska Dasht Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Trego
Cfar zemre kishe ti
Ike dhe me le, tu m'then lamtumire
Jo, mos mendo se mu m'ke genjy
Vec vetes tende shpirtin ia ke nxi

Keshtu zoti paska dasht
Ne dy mos jemi bashk
Keshtu zoti paska shkrujt
Ne dy me vujt
Edhe sa koh m'ka ngel
Te lutem me trego
Pa te s'mundem te jetoj
2x

A ke gjynah t'me lesh me lot ne sy
Te luta si i marr mos ndahemi ne te dy
Mos bej se nuk e dije se sa te du
Nje lamtumir t'me thoje do m'kish mjaftu

Keshtu zoti paska dasht
Ne dy mos jemi bashk
Keshtu zoti paska shkrujt
Ne dy me vujt
Edhe sa koh m'ka ngel
Te lutem me trego
Pa te s'mundem t'jetoj
3x
Rilind Alimani
Publikimi: 14/01/2022
Teksti: Rilind Alimani
Produksioni: Rilind Alimani
Mix/Master: Rilind Alimani
Violin: Arber Tairi
Guitar: Visar Ziberi
Video Produksioni: Alvisionprod-Valon AbdullahiRilind Alimani - Keshtu Zoti Paska Dasht
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Keshtu Zoti Paska Dasht".
3. Video është e këngës "Keshtu Zoti Paska Dasht", por nuk këndohet nga Rilind Alimani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rilind Alimani:


Komente 0