Tema: Poezi Për Personazhe Të Njohur

Skenderbeu

24 luftra fitoi
24 plag mori
Per lirin e vendit
As syrin se drodhi.

Trim legjendar
Ishte ai
Luftoi dit e nat
Per Kosov e Shqiperi.

Po si qdo luftetar
Ai dha jeten me arm ne dor
Ai ishte i lumtur
Se e la kete bot krenar.

Ai u rrezua
Por s'ra nga kali
Se ai mbeti eshte dhe do te jet
Krenaria e qdo shqiptari.

- poezi nga Rinesa Hamzaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  11Më shumë nga Rinesa Hamzaj