Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për 8 Marsin

8 Marsi

Në mëngjes,
Herët u zgjova,
U vesha,
Për në dyqan shkova.

Një lule për ty,
Dhe një dhuratë të vogël,
Në duar i mora,
Dhe drejt shtëpisë vrapova.

Fati s'ishe zgjuar,
Por unë nga gjumi të zgjova,
Me atë dhuratë të vogël,
8 Marsin ta urova.

Çdo të mirë në jetë,
Ty të uroj,
Jetë sa e gjithë bota,
Nënë të dëshiroj.


8 Mars 2015

- poezi nga Rinor Murati


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  61

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet