Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Mësuesit

Mesuesja Ime E Pare

Per here te pare,
Kur hyra ne shkolle,
Pashe shume mesues,
Por i imi nuk dija cili eshte.

Ne klase te pare,
Kur hyra ne shkolle,
Shkronjat dhe numrat e pare,
Fillova ti mesoj.

Kisha nje mesuese,
Per mua shume e mire,
Por edhe per nxenesit e tjere,
Ishte me e mira cdohere.

Ajo gjithmone eshte mesuesja ime,
Dhe gjithmone do te mbetet,
Ne mendjen time,
Mesuesja ime e pare,
Mesuesja Halime.

Kushtuar mesueses time te pare znj.Halime Rudari,per kontributin e saj te dhene per ne,nxenesit.
Nga nxenesi i saj,
Rinor Murati

- poezi nga Rinor Murati


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  27

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet