Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Kosovën

Aromë Kosove

(Kushtuar Adem Demaçit)

Të gjata vitet që kalove,
Por çdo herë durove, durove...

Njëzet e shtatë vite besove,
Në fund, prap se prap i'a dole...

Sot, kur Ti na le dhe shkove,
Nuk po e ndiejmë të plotë këtë Aromë Kosove...

Edhe pse këtu Paqen të plotë se shijove,
Lutemi për shpirtin tënd, o Hero Kosove!

26.07.2018

- poezi nga Rinor Murati


- Poezia u dërgua nga Rinor Murati -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet