A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Për Ju O Junikas

Dhurate e kësaj toke
Lumturine e mbollët,
Së bashku me pranveren,
Lirine e sollët.

Në Kosoven tonë krenare
Rriten lulet e lirisë,
Ju na i latë pas,
Si shenjë e pavarësisë

Këngë lirie
Për ju kēndojme,
Vargje per ju thurrim,
Per ju recitojmë.

Çdo varg qē e shkruaj
E percjell loti nga pas,
Çdo fjal buron nga shpirti
Për ju Junikas

- poezi nga Riola G.


Nuk ka akoma asnjë votëKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019