Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rita Kastrati (Poete)

Rita Kastrati (Poete)
 • Emri i Vërtetë:
 • Rita Kastrati
 • Vendlindja:
 • Prizren 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 21 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 27 Gusht 2000
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♍ Virgjeresha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  40

Rita Kastrati (Poete) është poete. Shkollen fillore e perfundoi ne shkollen "Lek Dugagjini" Prizren. Tani mesimet i vijon ne shkollen e mesme " Luciano Motroni".Qe nga mosha 10-vjeqare ka filluar te shenoj poezi kurse tani shenon dhe tekste kengesh per shum kengtar te ndryshem. Ëndërra e vetme është SUKSESl. Ështe nje vajz qe ka kreativitet per shum gjera. Tani Rita është duke punuar per botimin e librit te saj te pare me poezi.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

Asnjë Koment


Komente 0