A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shkollën

Shkolla

Në këtë vend
gjithçka mësova.
Në këtë vend
për jetë u vedisova.

Aty ku gjithmonë
derdhet dituria,
është vendi i cili
pasurohet fëmija.

Nëse t'ardhmen time
gjithmonë e ëndërroj,
asgjë pa shkollën
nuk mund ta mendoj.

Shpresoj që askush
pa shkollë të mos mbet.
Shpresoj që askush
të mos quhet analfabet

- poem written by Rita Kastrati (Poete)


Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  167

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019