Rita Ndoci
Rita Ndoci
Rita Ndoci
  • Vendlindja:
  • Shkodër Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani Gjermani
  • Ditëlindja:
  • 20 Prill
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: e lehtë
Rita Ndoci është këngëtare. Ka kohe larg atdheut, por dashuria për Shkodrën nuk ka ndryshuar. Jeta në Gjermani i ka ngjizur një edukatë të jashtëzakonshme për punën. Punon si përkthyese, por asnjëherë nuk e lë pasionin e saj këngën dhe aktivitetet e ndryshme. Për ‘të, burrat gjermanë janë tepër të emancipuar dhe korrektë. Një nga gëzimet e saj më të mëdha është krijimi i familjes së re e vëllait, Frederik Ndocit që e ka qetësuar. Mban lidhje të përditshme me njerëzit në atdhe nëpërmjet internetit, si “Skype”, FB, e-mail, por edhe me telefon.

Në Nëntor 2019, Rita & Juli Ndoci marrin pjesë në Luleborë 2019 me këngën "Mall Per Rrenjet".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0