A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  875
  • Vendlindja:
  • Prishtine 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Angli 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Rita Ora është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe R&B. Rita Ora Lindi ne Prishtine, Prinderit e saj u zhvendosen ne Londer kur ajo ishte e porsalindur dhe motra e saj Elena vetem dy vjeç. Ajo ka dhe nje vella me emrin Doni i cili eshte shtatembedhjete vjeç. Ai tani meson ne Holande. Ajo mesoi dhe u diplomua ne St Charles Catholic Sixth Nga Kolegji. Ajo filloi te kendoje ne moshen 14 vjeçare. Paraqitja me e mire e saj si aktore eshte ne UK TV shfaqja The Brief dhe filmi Spivs. Ne 2009, Rita ka kapur v...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

(0) 🆕

Profili

Twiter

Faqja

Zyrtare

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Kanali

Youtube

Profili

Google+

Shto profile

zyrtare

O.R.A. (2012)


» Dërgo Një Këngë »

Lonely Together
For You
Anywhere
Black Widow
Your Song
Do They Know It's Christmas? 2014
I Will Never Let You Down
Hot Right Now
Radioactive
Poison


Përkthime (9)


Artistë Të Ngjashëm:

Anjeza Shahini

Dhurata Ahmetaj

Gjira

Zanfina

Rona Nishliu

Adelina Berisha

Mirsa Kerceli

Vesa Luma

Linda Halimi

Nora Istrefi


Tags: Rita Ora, Rita Ora Sahatçiu,, Rita Ora Sahatciu

Rita Ora në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018