Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ritfolk - Afrohu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18

Dua ti harroj sot fjalet
le te fllasin vete veshtrimet
le te flase dora qe dridhet
ketu mbi kitaren time

se kur heret bie nata
nje drit ndizet brenda meje
njerezit,fytyrat fiken
asgje tjeter sndiej vec teje.

neper jave rrjedh trishtimi
cigaren prape kam filluar
nuk je ndryshe nga te tjerat
vetem une kam ndryshuar

e terheq imazhin tend
me vete neper gjume
jemi bashke po ne agim
i vetem mbetem une

Te shoh me qarte kur ti je larg
afrohu te te dua
edhe nese kjo eshte loje
nuk me pelqen te luaj.

Dicka mire e kam ditur
vajzat vdesin porsi lulet
nje petal qe me solli vjeshta
neper floke vjen dhe me ulet

e terheq imazhin tend
me vete neper gjume
jemi bashke po ne agim
i vetem mbetem une

Te shoh me qarte kur ti je larg
afrohu te te dua
edhe nese kjo eshte loje
nuk me pelqen te luaj.

Dua ti harroj sot fjalet
kuptoi ti veshtrimet
nata dridhet mbi rrugica
dhe ti mbi doren time


Ky tekst u dërgua nga Ddd


Akordet:

Intro : Em B7


e|-7h8p7-7h8p7-7h8p7-7h8p7-7h8p7-7h8p7-7h8p7---------------------|
B|-------------------------------------------8-7-----------------|
G|-----------------------------------------------9---------------|
D|---------------------------------------------------------------|
A|---------------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------------|


Em C G D
Dua ti harroj sot fjalet
Em C G D
Le te flasin vete veshtrimet
Em C G D
Le te flase dora qe dridhet
G D B7 Em
Ketu mbi kitaren time


Em C G D
Se kur heret bie nata
Em C G D
Nje drite ndizet brenda meje
Em C G D
Njerezit,fytyrat fiken
G D B7 Em
Asgje tjeter sndiej vec teje


Solo :
(violine)

e|-7-7h8p7-11-7-11-12h14p12---12-10----10-14p12h14-12-14-15p14h15-14p12h14-|
B|------------------------ -12------12-------------------------------------|
G|-------------------------------------------------------------------------|
D|-------------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------------|

(Ketu ka edhe nje kitare po nuk po e gjej dot)


Em C G D
Neper jave rrjedh trishtimi
Em C G D
Cigaren prape kam filluar
Em C G D
Nuk je ndryshe nga te tjerat
G D B7 Em
Vetem une kam ndryshuar


G D C B7
E terheq imazhin tend
C B7 Em
Me vete neper gjume
G D C B7
Jemi bashke po ne agim
C B7 Em
I vetem mbetem une


G D B7 C
Te shoh me qarte kur ti je larg
C B7 Em
Afrohu te te dua
G D B7 C
Edhe nese kjo eshte loje
C B7 Em B7
Nuk me pelqen te luaj


Em C G D
Dicka mire e kam ditur
Em C G D
Vajzat vdesin porsi lulet
Em C G D
Nje petal qe me solli vjeshta
G D B7 Em
Neper floke vjen e me ulet


G D C B7
E terheq imazhin tend
C B7 Em
Me vete neper gjume
G D C B7
Jemi bashke po ne agim
C B7 Em
I vetem mbetem une


G D B7 C
Te shoh me qarte kur ti je larg
C B7 Em
Afrohu te te dua
G D B7 C
Edhe nese kjo eshte loje
C B7 Em
Nuk me pelqen te luaj.


G D B7 C
Dua ti harroj sot fjalet
C B7 Em
Kuptoi sot veshtrimet
G D B7 C
Nata dridhet mbi rrugica
C B7 Em B7 Em
Dhe ti mbi doren timeRitfolk
Publikimi: 10/01/2012
Teksti: Ervin Hatibi


Ritfolk - Afrohu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Afrohu".
3. Video është e këngës "Afrohu", por nuk këndohet nga Ritfolk.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ritfolk:


Komente 0