Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ritfolk - Lypsi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lypsi".
3. Video është e këngës "Lypsi", por nuk këndohet nga Ritfolk.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ritfolk - Lypsi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

09/11/2009

2009-11-09T12:25:35+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lypsi" kënduar nga Ritfolk.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ritfolk i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Rascom. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kom pas me bo shum ma heret, po tash um erdh vakti
momenti ma i duhur dispononimi edhe takti
n'poziten qe jom, nuk jom me deshir
shpresa vdes e fundit e pres nje dit ma t'mir
jo mo si lyps, jo mo me shtrij doren
24 or pa buk, un po foli me oren
kercas n'der te i njofshmi, ata po m'largohen
qysh jom kon e qysh jom bo, krejt po m'trishtohen
jom veq vet bab e non mi kan vra
bash veq vet skom as moter as vlla
tu hec e tu e shtrij doren secili osht tu m'sha
e kom nij veten 'shipe' fjala shipe osht tu m'vra
po nijna keq per ata qe po m'ofendojn, se n boten tjeter ma rond se un kalojn
kaniher po menoj t kisha pas pak pare, si kisha thon Zotit pse nuk um vrave
po menoj qe edhe ai po hyn n'gjunah me mu
pse po m'len me hjek, pse spo m'len me jetu
lluks nuk po du veq po du u ngit mu kon...
e kom jeten e rond, veq niher mu qu prej gjumi e t shpis mi pa
gjithqka kisha dhon e qekjo me ngja..
ata po m'mungojn, spo muj me duru
se per me nejt pa buk barki mu ka msu...
shtrati gjumit tem n'xhami ose n'kish
prej ftoftit ku flej bubrekt mu kan prish
teper qe i kom edhe zemra duhet me mu ndal...
Zotit i kofsha fal, n'gjunah nuk kom hi prindt e mi aq ma pak
pse un me jetu kshtu pse me m'hi n'hak..
ata i kom pas shambull n'ket qytet
po jeta koka kurv qe s'tlen rahat vet
nejse i kom pas, se mo nuk i kom,
jeta po ta hupka qato qe e don, kshill prej kerkujt skom, kerkush spo m'ndihmon...
m'ftun per problem, po un problem sjom
m'ftun mu bo vrases e tani pare kom
spo muj jom n'dilem, po mu me pare sun um blen
jom lyps, po me zemer jom shqiptar
nashta qishtu kom me dekm po me faqe t'bardh
me ket s'du mu qmall, po perbina val val...
po m'thojn fol, spo kom forc fjal me qit
besom barku per shpine mu ka n'gjit
"E TASH HEC E KESH ME ZOR, A MUN ME KESH TU HI N'VORR"Më Shumë Këngë Nga Ritfolk:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet