A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Ritfolk - Hija


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

07/06/2011

2011-06-07T23:46:35

Me ndjenjat jam ulur në dhomë, e bisedoj
Ato janë dashuruar me ty
unë nuk i besoj
Me hile trëndafilash dimri
që çelin mbi re, të krahasojnë
Si harqe ylberësh ku duart
rreth flokve të tu duan të qëndrojnë
Mbi udhët e fletës time
fillojnë të vrapojnë
dhe tingujt nga pas po i ndjekin
Unë për një cast ndaloj
të gjith më shikojnë
dhe nisin e presin
u them po shkoj
Hey, ta takoj.

Nga duart e ëndrrës të marr
nga yjet e ftohtë
Mbi krahët e mija të mbaj
nga ëndrra të mbroj
Rreth tëje ndjenjat e mija
dhe tingujt e lasht
një herazi thon
Ky djal që ju shihni pranë
ka shekuj me rradhë
që ju kërkon

Harroemi në brigje prekjesh
Në këngë vetëtimash
Në dete të artë buzeqeshjesh
ecim mbi perla vargjesh
Në majat e lira
ku vetëm një zë është dëgjuar
Hey hey jam dashuruar

Harroemi në brigje prekjesh
Në këngë vetetimash
Në dete të artë buzëqeshjesh
ecim mbi perla vargjesh
Në majat e lira
ku vetëm një zë është dëgjuar
Hey hey jam dashuruar


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019