Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ritmi I Rruges - Rinia E Humbur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Vetem nje djale i ri, sikur ti edhe une dikur isha
po nuk e kam me ate qetesi shpirterore qe e kisha
se dheu i huaj me treti, asgje tjeter nuk me mbeti
tani jam si vdekur, i permallshem, larg i tretur
Larg vendlindjes, familjes, larg te afermve te mi,
larg nenes qe eshte duke qare me duart ne gji, e lash ne shtepi
larg asaj qe desha, qe me deshi, dhe ende e dua
por largsia na ndaun te dyve, e mbyti ate, me dogji mua
Nete të gjata pa gjume, te lagura me lot
kaloj c'do nate, por vajtimet nuk me ndihmojne dot
sepse kot i vetmuar ne kete ferr jetoj
vetem nga dhembja dhe malli po kendoj

Dua te jetoj nje enderr...
Ne vendin tim i lumtur... i lumtur...
E jam ne kete vend... vend... te huaj...
I humbur...

Gurbeti me treti, larg gjithckaje qe pata
tani s'i kam me shoket e vjeter shoqeri me ben vetem nata
kur i vetmuar ne dhome rri, dhe flas me fotografi
por nuk me degjojne ato mua edhe pse un dua
qe zerin tuaj te degjoj, fytyrat tuaj ledhatoj
te c'mallem me ju persemiri, ashtu si c'mallet prindi e biri
por nuk mundem, se jeta veshtire
me ka ndeshkuar,me ka tradhtuar
me duket se dhe Zoti me ka harruar

Dua te jetoj nje enderr...

Ne vendin tim i lumtur... i lumtur...
E jam ne kete vend... vend... te huaj...
I humbur...

I kujtoj ato dite, kur ne vendin tim jetoja
kur jo si tani nga mallengjimi, po nga gezimi kur kendoja
per vendlindjen, atdheun, per jeten dhe dashurine
per vajzen e enderrave te mia
per lirine, per rinine qe e humba
neper rruget e qytetit te panjohur
ketu jo ndonje i aferm, por jo as dilelli nuk me ka ngrohur
me duket se me i pikelluari ne gjithe boten une jam
edhe pse ende nuk i jam i vjeter, me duket se 500 vjet i kam
por un gabova dhe te lutem mos gabo edhe ti
para se te veprosh pa menduar, ver gishtin ne koke o njeri
dhe do te kuptosh se me mire te jesh i varfer ne vendin tend
se i pasur e pa lumturi ne nje tjeter vend.

Dua te jetoj nje enderr...
Ne vendin tim i lumtur... i lumtur...
E jam ne kete vend... vend... te huaj...
I humbur...

Dua te jetoj nje enderr...
Ne vendin tim i lumtur... i lumtur...
E jam ne kete vend... vend... te huaj...
I humbur...


Ritmi I Rruges - Rinia E Humbur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rinia E Humbur".
3. Video është e këngës "Rinia E Humbur", por nuk këndohet nga Ritmi I Rruges.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ritmi I Rruges:


Komente 0