A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Robert Aliaj - Ta Dish


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

23/12/2015

2015-12-23T09:23:49

Mëndja ime është e çthurur, çudira fantazon,
Ka shume tym ne mendjen time
Dua te zhdukem sa nuk është vonë,
Unë ëndërroj nje anije në një pellg,
nje pellg me ujë pak,
Por unë jam vetëm një reflektim i mëndjes sime JO ju s'me beni dot zap.
Mua të përdalë më quanin në universitet,
Tronditeshin nga magjia ime, se prangat i zgjidhja vetë,
Une betejë nuk kisha shpallur,
kundër kujt të luftoja?,
Une luftoja kundër vetes sime,
Kundër tyre nuk mund të fitoja.
Ndaj tyre s’mund të fitoja.
Qëndro si përbindësh baba më the
Pa ditur çfare ne jete do kaloja
Te tille me rrite, ashtu me le
Ndaj tyre jo, prape nuk fitova.
Lamtumirën dua tu lë,
Sa me larg une desha të shkoja,
Ne çmenduri mos te përfundoj,
Ndaj tyre jo, prap nuk fitova.
Lamtumirën dua tu lë,
Sa me larg une desha të shkoja,
Ne çmenduri mos te përfundoj,
Kundër tyre nuk mund të fitoja..........


Lyrics submited by Besarta AdemajKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019