Më mbaj mend (për 1 muaj)


Roderika Ukelli Mori Dy çmime Në Festivalin “Tingulli Im”


Nuk ka akoma asnjë votë

[09-06-2013]
"Tingulli im", është festivali i vetëm për fëmijë që mbahet për herë të dytë në Tiranë. Ashtu sikur vitin e kaluar, edhe këtë vit Rodrika Ukelli nderohet me një çmim shumë të rëndësishëm, mbase më i rëndësishmi atë të publikut për super këngën “Diferenca”, për të cilën këngë u nderua edhe me çmimin klipi me mesazhin më të mirë.
Të dielën mbrëma në hotel “Sheraton”, në Tiranë u mbajt festivali i videoklipeve për fëmijë “Tingulli im”, në të cilin event Kosovën e përfaqësoi superylli Roderika Ukelli, e cila ishte në garë ishte me dy klipet e saj “Diferenca” dhe “Thi is me”, por në fund arriti që ta fitojë çmimin shumë të rëndësishëm atë të publikut, që është çmim shumë i rëndësishëm për karrierën e çdo këngëtari. Roderika edhe njëhërë dëshmon se me gjithmonë bën këngë të qëlluara, ashtu si “Diferenca”, këngë kjo që u kushtohet fëmijëve autik, e që ka gjetur përkrahje si në Kosovë, ashtu edhe jashtë saj. Roderikës i urojmë edhe shumë suksese në karrierën e saj muzikore.
 (kosova sot)

      Roderika Ukelli - Diferenca [Teksti dhe Klipi]
Dergoi: donarona
Komente mbi këtë artikull


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet