Tema: Poezi Për Familjen

Familja

Kur kemi nevoje
Ajo na ndihmon
Kur kemi nevoje
Ajo na forcon

Qajme qajme
Por ngrohtesia e saj na qeteson
Eshte ajo qe na jep te hame
Dhe na mban gjalle gjithmone

Ta dini te gjithe
Te derdhni shume lot
Familjen ta doni
Prej saj keni arritur ketu sot

- poezi nga Roelio Pane


- Poezia u dërgua nga Roelio Pane -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  26