Ronela Hajati

Reagon Ronela: Klipi Im Nuk Ka Të Bëjë Me Isis-In

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
[22-11-2015]
Xhirimet e videoklipit më të ri të Ronela Hajatit kanë shkaktuar shumë polemika & debate në rrjetet sociale. Para 2 ditësh qarkullonte në internet një foto ku shiheshin disa persona të veshur me sixhade të zeza kipur mbi një makinë duke udhëtuar.

Skena e tillë ngjante me një nga ato të ngjarjeve të shkaktuara nga ISIS nëpër vende të ndryshme të Europës, madje shumë nga fytyrat tona publike, faqet satirike por ehde politikanët tanë e kanë shpërndarë foton në rrjetet e tyre sociale duke shprehur shqetësimin e tyre.

Por e gjithë kjo zhurmë është shkaktuar vetëm për një videoklip të Ronela Hajatiti, i cili po xhirohej nën një regji të tillë, ku disa persona(aktorë) janë veshur me të zeza dhe kanë xhiruar.Por më pas gjithë kësaj situate "alarmane" ka reaguar edhe vetë këngëtarja e cila ka dashur t'ju kërkoi falje fillimisht të gjithë udhëtarëve të cilëve iu ka shkaktuar shqetësime por edhe për t'ju bërë të ditur që videoklipi i saj i ri nuk ka të bëjë me ISIS.

“Në u veshçin ata tipat si Aladini dhe Ali Baba. Nuk di… Relaks njerëz! Është thjesht një video! Bëni dashuri jo luftë!”, ka shkruar këngëtarja në Instagram.

“Mos krijoni drama kot… I kërkoj ndjese çdo njeriu që mund të jetë frikësuar nga keqinterpretimet e mediave. Është një këngë e re që ende nuk është publikuar me motive orienti ndaj i jemi përshtatur. S’e kuptoj si mund të keqkuptoni një realizim simulativ që jam e bindur që kur të publikohet do të qartësohen shumë gjëra që s’kanë as lidhjen më të vogël me të keqen!”, ka përfunduar Ronela.
 (B.A/Teksteshqip.Com)

Reagon Ronela: Klipi Im Nuk Ka Të Bëjë Me Isis-In


Komente 0