Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rono - Nje Enderr Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Rono records, he he, jooo, per ditet e veshtira. he, nje enderr.

I lindur ne kte jet si krijesa e natyres, me endren per sukses, provizon para pasqyres. Zgjohesh ne mengjes me shum plane ne mendime, i etur, ne sy, deshiron te besh ndryshime. Por ka shum mundime, por ka dhe probleme, para syve te shqecon te pengon nje bot e rreme. E rreme te duket endra qe ke nisur dhe kerkon, dita dites rezikon raliteti sekziston. sekziston Nje fjal me shije e rencishme deri dije, interesi ka zaptuar, shume shtresa shoqerije. Joo nuk ka respekt, jooo nuk ka me shtet, vllai vllain shoku shokun nje llaf goje po i vret. Se beson as vet kete nga shoqeria, dije sinqeritet, por ishte vec tradhetia. Nuk e di ku ke mbet, nuk e di c'far te pret. Interesi i mallkuar vendimtar ne kte jet.

Nje ender qe shikon, nje ender me ngacmon, nje ender te drejton ne rrug qe nuk mbaron. U rrita ne kte jet, e ngrita koken vet, arrita te besoj qe a'sgje s'esht e vertet. Nje bot qe te rethon, dilem qe te shqecon, shum njeres ne udhkryq nje ender i bashkon. U rrita ne kte jet, e ngrita koken vet, arrita te besoj qe a'sgje s'esht e vertet.

Endrat qe i thura, hater ne femiri, nuk mbeti hic a'sgje u zhduken nji nga nji. Ku esht shoqeria? ku jan shoket qe jam rritur? se gjithmon i respektova, a'snjeher nuk ma kan ditur. S'kerkova, a'sgje sociale, a'se sende matriale, mbi te gjitha vlen nje fjal, pake ndim emocionale. Pra, per kto e kam, per kto fjal qe kurr su than, veshtirsite qe kalova a'snje shok nuk mu gjet pran. Kshu, tani-tani esht shum e qart, ndoshta su pelqen ta them por ne kurbet u ngrita lart, fakt, shi, jeta ime beri kthes, rrugve zura shoqeri, me djemt e rrugve lidha bes. E pershendes, c'do njeri qe me kuptoi, dhe familjen time qe me zemer me ndimoi. E ritheksoj, esht raliteti vlla, qe boten dhe jo tendin do e kesh gjithmon per krah.

Nje ender qe shikon, nje ender me ngacmon, nje ender te drejton ne rrug qe nuk mbaron. U rrita ne kte jet, e ngrita koken vet, arrita te besoj qe a'sgje s'esht e vertet. Nje bot qe te rethon, dilem qe te shqecon, shum njeres ne udhkryq nje ender i bashkon. U rrita ne kte jet, e ngrita koken vet, arrita te besoj qe a'sgje s'esht e vertet.

Tani' qe i kujtoj, eshte e madhe nostalgjia, dikur' i pa'pervoj, sot po ec me kemt e mia. Sigurisht pa ndalim pa nje ndim nga shoqeria, ne c'do hap qe po eth, shum e madhe xhelozia. he poo, vlen si nje mesim, ato kora qe kalova per te kapur nje qellim. shume deshperim, shume mosbesim, por tani ja kam dal, dhe shijoj suksesin tim.

Nje ender qe shikon, nje ender me ngacmon, nje ender te drejton ne rrug qe nuk mbaron. U rrita ne kte jet, e ngrita koken vet, arrita te besoj qe a'sgje s'esht e vertet. Nje bot qe te rethon, dilem qe te shqecon, shum njeres ne udhkryq nje ender i bashkon. U rrita ne kte jet, e ngrita koken vet, arrita, ta bej endren time realitet.
Rono
Publikimi: 19/09/2009


Rono - Nje Enderr
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Enderr".
3. Video është e këngës "Nje Enderr", por nuk këndohet nga Rono.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rono:


Komente 0