Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rosela Gjylbegu - Lulet E Majit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  15

Një ditë t'bukur maji të takova.
_ tek një lule.
Plot me andje n'zemër ty të kundrova,
derisa një ditë ti mu përule.

[Refreni]:
Por tashmë je vyshkë e më s'ke erë,
fletët e tua për mua nuk kanë më vlerë.
Ti s'je lulja e bukur e ditës s'majit,
por je lulja n'zemrën time t'vajit.

Ishe ti më e mira ndër të tjera,
gonxhe e bukur mbushur plot me ngjyra.
Pse flet't tuja t'bukra i merr era?
Pse kaq shpejt pranverë _?


Ky tekst u dërgua nga N


Akordet:

Dm A7
Nje dite te bukur majit une ty te takova

A7 Dm
tek po rrije futur nen nje lule

Dm A7
lulet e majit per ty i enderrova

A7 Dm
lumturine ne shpirt vec ti ma prure

Dm Gm
por tani je vyshkur me ske ere

C F
lulet e tua per mua skane me vlere

Dm A7
Do t'kendoj per here moj lulja ime

A7 Dm
ndonese je kaq larg ksaj zemres sime

Rosela Gjylbegu - Lulet E Majit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lulet E Majit".
3. Video është e këngës "Lulet E Majit", por nuk këndohet nga Rosela Gjylbegu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rosela Gjylbegu:


Komente 0