Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rosela Gjylbegu - Si Dukat I Vogël Je Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

[Si dukat] i vogël je,
hajde shpirt e rri me ne.
Na ka dalë nji ganxhe e re,
era karajfil po i vjen.

[Refreni]:
Hajde cakroma gotën,
mos më len si të vorfën,
hajde.

Kur ma lujshe shtatin,
ma shtojshe marakin.
Iku nata zbardhi dita,
tuj shikju sahatin.

[Refreni]

Vet'llat kur m'i çojshe,
marakun ma shtojshe.
Iku nata zbardhi dita,
tuj shikju sahatin.

[Refreni]

Ky tekst u dërgua nga  namik


Akordet:

X2)
D--------------A
Si dukat i vogel je
A-----------------D
Hajde shpirt e rri me ne,

D-------------------G
Na ka dale nje gonxhe e re,
------------------D
Era karajfil i vjen.

(2X)
D-----G------A-----D
Hajde cakrrama goten,
D-----G-----A----------D
Mos meeee len mue te vorfen,
D-------A------D
Ooooooo hajde.

C#m------------------------
Dyzet gersheta ti numrova
-----------------------F#m
dhe te ngroha n'gjirin tim
---------------------------G#
kur si pellumba nga shiu i veres
------------------C#m
u strehuam nen cati

shiu i veres flokt mi lagu
vetem buzet mi lage ti
sa shume te doja vetem kur thoshe
t'lutem mos u ndal o shi

-------F#m--------------------------
shiu i veres, shi i ngroht i dashurise
-------G#--------------------C#m
ma kujton ate puthjen nen cati
ooo lutjen tende aq te embel e degjoj
t'lutem bjer e mos u ndal o shi (2here)Publikimi: 17/11/2008


Më Shumë Këngë Nga Rosela Gjylbegu:


Komente 0


Rosela Gjylbegu - Si Dukat I Vogël Je
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Dukat I Vogël Je".
3. Video është e këngës "Si Dukat I Vogël Je", por nuk këndohet nga Rosela Gjylbegu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.