Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rosela Gjylbegu - Sa Të Kam Dashtë Unë Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

[Refreni 1]:
Hajde drandofille hajde të t'marr erë.
Sa bukur ke çil-e n'kopshtin tonë plot erë.
Hajde pra mori vashë zemrën ty ta dhashë.
Hajde pra moj hyri se pa ty s'mund t'rri.

Si t'kam dashtë moj une ty
askërkush moj nuk e di.
Nuk të ndërroj moj unë ty
dhe gjithmonë në zemër të m'aj ndry.

[Refreni 1]

Sa herë rrug's unë ty të n'eshi
ndalu vashë të them njëherë.
Ti më flet dhe kur buzëqeshë
je një lule e bukur në pranverë.

[Refreni 2]:
Ven shaminë e kuqe vene midis ballit.
Mori buzëburbuqe mori lulja e allit.
Hajde pra mori vashë zemrën ty ta dhashë.
Hajde pra moj hyri se pa ty s'mund t'rri.

Sa herë çehren ta shikjoj
f'tyra jote m'bjen ndërmend.
Unë buzëqesh e ti m'shikjon
zemrën se ç'ma dridhe oh moj vashë.

[Refreni 1]


Ky tekst u dërgua nga  namik


Nuk kemi video për këtë këngë.
Rosela Gjylbegu - Sa Të Kam Dashtë Unë Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa Të Kam Dashtë Unë Ty".
3. Video është e këngës "Sa Të Kam Dashtë Unë Ty", por nuk këndohet nga Rosela Gjylbegu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rosela Gjylbegu:


Komente 0