Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rosela Gjylbegu - Kur Një Ditë Të Kthehesh Ti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  46

Fjalët tua, aq të rrejshme
Qen' të vrazhda për me zgjue dashninë time
As që dite me m'ngushllue
As në çastet kur për ty unë sytë i meksha

N’fjalët tua, aq të vrazhda
S’qen’ në gjendje me ngushllue zemrën time
Ishin vetëm, sytë e tu
Asgjë tjetër nuk na lidhte

REF.:
Kur një ditë të kthehesh ti
I përbuzur nga të gjithë
Dhe dëshron ta kesh pran ndokend afër veti
Mos kërko strehim tek unë
Se ngrohtësia n'shpirtin tim
Ka shumë kohë që fluturoi
Për ty n’amshim
Kur një ditë të kthehesh ti
Dhe kupton se je fajtor
Se unë ende po jetoj pa fat n’vetmi
Dhe çkado që tash premton
Është shumë vonë për shpresën tone
Për urrejtje dhe dashni për ne të dy

Çdo mesnatë unë, t’shoh në ëndërr
Gjoja se po fle pranë meje si dikur
Çdo mesnatë m’zgjon kujtimi
Se më lodhi dashuria me kto ëndrra

Çdo mesnatë unë, t’shoh në ëndërr
Si largohesh ti i heshtur pa buzëqeshje
Fjalët e fundit janë për ty
Sytë e mi janë tuj lotu

REF.:
Kur një ditë të kthehesh ti
I përbuzur nga të gjithë
Dhe dëshron ta kesh pranë ndokend afër veti
Mos kërko strehim tek unë
Se ngrohtësia n'shpirtin tim
Ka shumë kohë që fluturoi
Për ty n’amshim
Kur një ditë të kthehesh ti
Dhe kupton se je fajtor
Se unë ende po jetoj pa fat n’vetmi
Dhe çkado që tash premton
Është shumë vonë për shpresën tonë
Për urrejtje dhe dashni
Për ne të dy

Dhe çkado që tash premton
Është shumë vonë për shpresën tonë
Për urrejtje dhe dashni
Për ne të dy.


Rosela Gjylbegu - Kur Një Ditë Të Kthehesh Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Një Ditë Të Kthehesh Ti".
3. Video është e këngës "Kur Një Ditë Të Kthehesh Ti", por nuk këndohet nga Rosela Gjylbegu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

64

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Rosela Gjylbegu:


Komente 1