Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rovena Dilo - Medusa Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Nuk e di sa ore kam pa ty,
Nuk e di sa dite pa marr fryme une kam,
edhe pse nuk me degjon,
edhe pse nuk me shikon,
pa ty pa ty, nje fjale,
skam thene.

Si t'ja beje te mos ikesh kurre,
dua te te kthej ne gure,
si nje meduz une do te jem,
per vete te te kem.

Nuk e di a ka nje emer,
frika qe po ndjej ne zemer,
do kthehem ne meduz,
me helm ne sy e buz.

Nuk e di a vuan edhe ti?
Nuk e di a flë, ky gjumi si te zë?
Edhe pse nuk me degjon,
edhe pse nuk me shikon,
ta dish, pa ty nje fjale,
jo se kam thene.

Si t'ja beje te mos ikesh kurre,
dua te te kthej ne gure,
si nje meduz une do te jem,
per vete te te kem.

Nuk e di a ka nje emer,
frika qe po ndjej ne zemer,
do kthehem ne meduz,
me helm ne sy e buz.

Dhe mendimet qe me vijne,
nuk kan fun e nuk kan fillim,
projektohen te gjitha dhe ti...

Si t'ja beje te mos ikesh kurre,
dua te te kthej ne gure,
si nje meduz une do te jem,
per vete te te kem.

Nuk e di a ka nje emer,
frika qe po ndjej ne zemer,
do kthehem ne meduz,
me helm ne sy e buz.
Rovena Dilo
Publikimi: 01/07/2021
Festivali: Zambaku I Prizrenit
Teksti: Rovena Dilo
Muzika & Orkestrimi: Hitman
Studio: 2BrRovena Dilo - Medusa
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Medusa".
3. Video është e këngës "Medusa", por nuk këndohet nga Rovena Dilo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rovena Dilo:


Komente 0