Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rovena Ibrahimi - Ilaci Beqarit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21

Rovena
Per gjumin qe te ka dale
Bej durim e prit o djale
Pritem pritem
Pritem sa dita te dale
Pritem pritem
Se e mira vjen ngadale

Refreni
Hajde yll e hajde djale
Hajde merre ate fjale
Per dy zemrat ne sevda
Dhe per nene e per baba

Aman moj ci bere djalit
Pa gjume e ke lene
Aman ilaci beqarit
Derman pse si bene

Sa do presim do durojme
Ti thote tutje hallit
Nuse kur te te shikojme
Ne dasmen e djalit

Rovena
Neser dita sa te dale
Porosit fustan e bardhe
Pritem pritem
Te enjten ta vesh per djale
Pritem pritem
Te dielen nuse te dale
Rovena Ibrahimi
Publikimi: 28/04/2015
Muzika: Adrian Hila
Teksti: Nexhip Seraj
Orkestrimi: Adrian Hila
Video Produksioni: MAX Production


Rovena Ibrahimi - Ilaci Beqarit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ilaci Beqarit".
3. Video është e këngës "Ilaci Beqarit", por nuk këndohet nga Rovena Ibrahimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rovena Ibrahimi:


Komente 0