Më mbaj mend (për 1 muaj)

Roy - Rrug E Gabuar (Feat. Don Arbas)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Roy:
Baba nena te rriti ty me njemij halle
kur mbushe 15 vjet te duke vetja e madhe
nise rrugen e gabuar more nje tjeter drejtim
nje rruge te zeze qe do te conte ne perendim
qysh ne vite te pare shkollen fillore e la mbasore
gjith diten e kaloje neper sallona e flotore
te pelqente vetja kur u shikojshe ne pasqyre
seksi kishe ne trup dhe e bukur ne ftyre
kishe mendje te madhe dhe pse u rrite ne mjerim
jeta per ty ishte si loj thjeshte per argetim
tash fillove me ra ne sy kur dilje neper qytet
lotet timet i kishe ne gjep tash mendoje per krevet
te pelqenin tipat qe kishin Bmw edhe Benza
se une per me te pas ty shum u rrit konkurrenca
pse u fute me nje llogje ku nuk i dihet perfundimi
kur din ta kuptosh asgje nuk kthehet nga fillimi

Don Arbas: (x2)
Per asgje nuk mendove a e din se gabove
se jeta ka vler e nuk jetohet nje dite
asgje nuk fitove ti vet u mashtrove
tash jeta po te shkon zi e ma zi

Roy:
Pi keshtu e nise jeten qysh ne adoleshenza
pse shum e re u bere kurve me eksperienca
asnje mashkull se refuzoje gjith te kishin naper duar
se s'je me ajo qike e mire por nje kurve e diplomuar
tash te gjith te kerkojne me ty per me u shfry tek ti
fatkeqesisht keshtu te pelqen ndoshta kete gje nuk e din
as nuk kupton qe ti tani me je nje femer e pabere
ndoshta je e bukur por ty truri te ka marr rritje
se je nje femer mendjelehte pa tru e pa logjik
pra ajo vetem nje lamtumir qe te te mbajne ty per praktik
se do te thote injorant se ti s'po dashuron
se rruga qe ke nisur quhet prostitucion
gabon gjithcka qe ben ti vetem seks kerkon
nje mashkull ty s'te mjaftone por do ti besh koleksion
tash asgje s'te mungon ti poashtu mendon
se dashuria vet kerset te kqija ti po punon

Don Arbas: (x2)
Per asgje nuk mendove a e din se gabove
se jeta ka vler e nuk jetohet nje dite
asgje nuk fitove ti vet u mashtrove
tash jeta po te shkon zi e ma zi

Roy:
Tash e more profesionin nje krevat dy me tri
seksin ne mengjes deri ne dark me meshuar e me te ri
asgje per ty s'ka rendesi se me te gjith po mbushesh
dhe pse mami yt me thote se je akoma vogelushe
se kur shkoje ne shtepi beje si qike e mire
pastaj kur dilje ishe ndryshe perfundoje te lire
udhtoje profesjonin qe tash e kishe ne gjak
tre kater vjet me ty u shfryne dhe per ty ishin pak
cdo dite beje te njejten gje se kete rruge ty e ndoq
kur mami pyeste se ku ishe i thoje qe ishe me shoqe
se tash erdhi koha per te marr tjeter vendim
ofer per pushim tani ne vendin perendim
se perendimi ishte enderra jote e shentuar
qe te coj ty tere jeten te degjeneruar
tani e ********
e gjete prostitute ne perendim lamtumire thoje kesaj jete

Don Arbas: (x2)
Per asgje nuk mendove a e din se gabove
se jeta ka vler e nuk jetohet nje dite
asgje nuk fitove ti vet u mashtrove
tash jeta po te shkon zi e ma zi


Ky tekst u dërgua nga  Agron92Roy Meta
Featuring: Don Arbas
Publikimi: 28/03/2008


Roy - Rrug E Gabuar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrug E Gabuar".
3. Video është e këngës "Rrug E Gabuar", por nuk këndohet nga Roy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Roy Meta:


Komente 0