Më mbaj mend (për 1 muaj)

Roza Dhami - Kur Bie Fyelli E Çiftelia  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  3

Muzika:

Pjetër Gaci

Pjesëmarrëse në

Festivali I 5-Të Në Rtsh

Komente

Asnjë Koment

01/12/1966

1966-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kur Bie Fyelli E Çiftelia" kënduar nga Roza Dhami.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Roza Dhami i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Vaçe Zela. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kur bien fyelli, ciftelia,
natën deri von,
vet' nga zemra k'ndon malsia,
krenaria jon'.

Ti, o fyell' i barinjve,
bukur po ting'llon
neper bjeshkat e malsive
qe lavdin ndriçon.

Bjeri ciftelis', or djal'
këng'e trimave t'ushtoj'
kur bien fyelli ciftelia
natën deri von'
vet' nga zemra k'ndon malsia
krenaria jon'.

mushen malet me tarraca
shkalle shkalle qendis
do ti kthejme ne tok pjellore
shkrepat e malsise
prandaj kanga dhe jehona
maleve ushton
sot po gezohen zemrat tona
gzon malsia jone

bjeri ciftelis or djale
kenge trimave ushton
kur bien fyelli ciftelia
naten deri von
vet nga zemra knon malsia
knon malsia jone

kur bien fyelli ciftelia
naten deri von
vet nga zemra kendon malsia
eiheheeii...
kjo krenaria joneMë Shumë Këngë Nga Roza Dhami:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet