Roza Sadiku
Roza Sadiku
Roza Sadiku
  • Vendlindja:
  • Prishtinë Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 17 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 6 Gusht 2005
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: për fëmijë/junior
Roza Sadiku është këngëtare e njohur. Karriera e saj filloi në moshën 8 vjeqare ku ajo filloj mesimet ne shkollen e muzikes "Çesk Zadeja" në instrumentin e Pianos. Pas shumë e shumë koncerteve të Pianos, filloi edhe të këndojë. Për herë të parë konkurroi në edicionin e parë të festivalit "Diamond Fest" në Ferizaj me këngën e saj te parë "Piano" dhe me një sukses të mjaftueshëm arriti të marrë çmimin "Më e mira e Mentori center". Pastaj në festivalin "Dëbora" fitoi çmimin "Orkestrimi më i mirë". Prapë në edicionin e dytë te "Diamond Fest" fitoi çmimim "Dueti më i mirë", ndërsa në edicionin e tretë çmimin "Orkestrimi më i mirë. Këto ishin vetëm disa festivale të përmendura. Roza ka marrur pjese ne shume koncerte te ndryshme, normalisht se më shpesh organizohen koncerte se sa festivale.

Në Prill 2014 Roza sadiku merr pjese ne Diamond fest me kengen “Piano”

Në Nëntor 2014 Roza &Lorina marrin pjesë ne “Debora Fest” me kengen “Superstar”.

Në Prill 2015, Roza Sadiku & Lorina Hasani marrin pjesë në Diamond Fest 2015 me këngën "Superstar".

Në Prill 2016, Roza Sadiku merr pjesë në Diamond Fest 2016 me këngën "Garderoba Ime".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0