Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Rozana Radi - Mos Me Kerko

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Me Kerko".
3. Video është e këngës "Mos Me Kerko", por nuk këndohet nga Rozana Radi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Rozana Radi - Mos Me Kerko  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"Rrotullo Me Gisht"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2007

2007-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mos Me Kerko" kënduar nga Rozana Radi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Besnik Gjakova - Mos Me Kerko

Per dy ne ska zgjidhje ma, as marveshje ska.
I Humbe te Gjitha N´Jet, N´zemer me ke vra 2x

A smendove pak per mu
qe te kam dasht shume
Kush te ndau ty prej meje Daphnis mej dhan Fund 2x

Kjo Dashni mbaroj per jet
Veq Kujtime Naka mbet
Mos me kerko as ni her
Zemres Time ike dhan Zeher.

I Hargrove sa jet tonna qka kem perjetu
E Harrove dhe Takimin ne ku jem Taku 2x

I Mbylle gjitha rruget N´Kater an si mur
mke lendu mke vra ne zemer smund te harroj kurr 2x

Astrit Zikolli - Mos Me Kerko

Sikur dielli n'tok me ra sikur drit kurr mos me pa me dy duar me ke vra tradhtin qe mke ba

Me tego a krenohesh qe me bane mu me lot me trego si po ndjehesh kur ti qesh e un derdh lot

Ref
Merrma edhe shpirtin ti shijoje jeten kurr mos me kerko ne vendin e vjeter

Mi ke mbyll ruuget e jetes mi verbove syt ne ball
po kjo zemer me nje tjeter perpara mem dal

te uroj per gjith jeten me tjetrin paq fat te bardh e mallkoj une veten deri sot qe te kam dasht

REf x4

Merrma edhe shpirtin ti shijoje jeten kurr mos me kerko ne vendin e vjeter

Silva Tafani - Mos Me Kerko

Mos Me kerko ooooooooooooo

Heshtje dhe vaj vetem ty
Qe jo kurr s'me shikojn .
Zot nuk kam fjal
S'kam pse te them as me fal.

Qfar te Besoj Dashurin
Qe kam Tjetres po ja dhuron.
Ty spo te qaj
Per Ket zot Lot Nuk kam.

Mos me kerko ooooouuu
Nuk Jam Dhe Sdo Te jem me per ty .
Ndoshta ti kshtu jeton
Per ket zot per ty me s'mendoj.

Mos me kerko ooooouuu
Nuk Jam Dhe Sdo Te jem me per ty .
Ndoshta ti kshtu jeton
Per ket zot per ty me s'mendoj.

Ti Larg me rri
Me e qet un do jem
Dhe pa ty ti me harroo
Dhe e dim jo me ska kthim

Mos me kerko ooooouuu
Nuk Jam Dhe Sdo Te jem me per ty .
Ndoshta ti kshtu jeton
Per ket zot per ty me s'mendoj.

Mos me kerko ooooouuu
Nuk Jam Dhe Sdo Te jem me per ty .
Ndoshta ti kshtu jeton
Per ket zot per ty me s'mendoj.

Mos Me Kerkooooooouuuu

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Rozana Radi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet