Më mbaj mend (për 1 muaj)


Rozana Radi - Tirana, Prishtina

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tirana, Prishtina".
3. Video është e këngës "Tirana, Prishtina", por nuk këndohet nga Rozana Radi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Rozana Radi - Tirana, Prishtina  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  10

Këngë e albumit:

"Jepi Gaz"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00Diten e hene ne rruge me ndali djali
diten e marte per te me morri malli
dhe te merkuren kur ra telefoni
te ejten ish takimi i pare i joni

e premta kaloi shpejt
e shtuna sa nje vjershe
dua qe te shoh me shpesh
e djela duhet te jete

2x
ku je tani moj zemer ku ku ku je
ti ne prishtin moj zemer
ne tiran me le
pa ty tirana humbet
behet e shkret
trishtohet ky qytet

jam jarg dashuris
n'tiran dhe ne shqipri

kir ti largohesh larg
me vret
shum malli
por sa her te kam pran
digjem si zjarri

ti m mungon si gja ku neper vena
ti je si ajri im je si e diela

trishtohet ky qyteeet
tirana mbetet shkret
do kthehem ne prishtin
e dua dashurin

ref 4x

ku je tani moj zemer ku ku ku je
ti ne prishtin moj zemer
ne tiran me le
pa ty tirana humbet
behet e shkret
trishtohet ky qytet


Më Shumë Këngë Nga Rozana Radi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet