Rrezarta Rushiti
Rrezarta Rushiti

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Rrezarta Rushiti është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Më datë 24 Qershor 2022, Arjon Ajazi & Rrezarta Rushiti publikojnë videoklipin "Per Veti T'bona". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Ismet Balaj, ndërsa orkestrimi u realizua nga Vedat Lushtaku. Më datë 14 Korrik 2023, Arjon Ajazi & Rrezarta Rushiti publikojnë videoklipin "Perhajer Ma Bani Baba". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Ismet Balaj, ndërsa orkestrimi u realizua nga Vedat Lushtaku....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0