Më mbaj mend (për 1 muaj)


Rrezi A.Lanaj - Shqipe

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqipe".
3. Video është e këngës "Shqipe", por nuk këndohet nga Rrezi A.Lanaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Rrezi A.Lanaj - Shqipe  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

10/05/2019

2019-05-10T18:23:43+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shqipe" kënduar nga Rrezi A.Lanaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Rrezi A.Lanaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Diablo - Shqipe

(Refren)
Shqipe my shqipe
My shqipe my shqipe
Ku jon ton ku jon ton ku jon ton (x3)

Rreziku per na shqipet nuk ka hup kurre,
Rrezik qysh fmi,
Rrezik ene ktu,
Yoh
Tu flejt naten veq me arma ngelem,
Menojm te mire ama ene te keqen, (bro)
Bizneset e shqiptarve nuk i ban asnji n’bot,
Bizneset qe bajm ne, na i bajm me kok,
Makina shume t’rana, makina me xhama,
I kom do cuna jon sikur Tony Montana,
(Ahh)
( A po din qysh fol? A po din qysh ba?
Hajde thuma n’ftyr, hajde thuma ka!) (x2)

(Refren)
Shqipe my shqipe
My shqipe my shqipe
Ku jon ton, ku jon ton, ku jon ton (x2)

Maska t’zeza n’ftyr mos t’na shofi njeri,
Dajat n’polici i kena komshi,
Shokve t’mi si ha raki per ty,
Ti je shteti kurse ne Kuq e Zi,
Uaa many ca bane?
Diablo per biznese,
Na jena tan shqipe,
Ju jeni tan veshje,
S’folim per sene nuk folim per t’kalumen,
Folim per t’ardhmen e ardhmja e shkatrrume,
Mos folni per stilin bro stilin e kena ndrru,
Un vij nga Dibra pranaj ket ven du ma shkatrru,
Jom me ton shqiptart kudo naper bote,
Jom me ton shqipet qe kan qajt me lote,
Jena rrit me bosa me kapuqa n’koke gjithmone,
Tu perdor armat sikur me qan tu loz,
Shoqnia sna ka lon familja sna ka lon,
Spitallen un gjithmone mu n’zemer e kom!

(Refren)
Shqipe my shqipe
My shqipe my shqipe
Ku jon ton ku jon ton ku jon ton (x1)

Fifi - Shqipe

REF.:
Ooo jena shqipe me krena(x3)
Ooo ooo
Ooo jena shqipe me krena(x3)
Hjde knej na, hajde knej na

Ku i kam dostat haverat
Ku i kam bash kriminelat
Ata qe per kurgjo sju han
Qejfin e kan qejf aa punen per mashallah
Per ket u dhezen kandilat
E u djegen mindilat
Se kur vin cikat knej
Qejfin e kan qejf
E djemve shum jau thej
Jena bashk per marak
Si shqiptart ska jeej jena kapak
Jena t'lezetit,
Ma bosa se mreti,
Per shok na desim...

REF.:
Ooo jena shqipe me krena(x3)
Ooooo ooooo
Ooo jena shqipe me krena(x3)
Hajde kneja na hajde knej na

Gajret, gajret hajde kapi dajret...
Se un po rri e qete edhe zemra shqip flet
Ka po shkoj kiamet o ka bohet
Pa koment krejt clubi tranohet

I ka kto njerzia,Nuk na ze rakia
Nuk na ze rakia, Ka shperthy dashnia
Knej, shperthej
Qysh e don shoqnia
O shqipet e mija
O ka vyn ni tupan
Kalle pak, kalle pak me tupan

REF.:
Oooo jena shqipe me krena(x3)
Oooo oooo
Ooo jena shqipe me krena(x3)
Hajde knej na, hajde knej na

Arinda Gjoni - Shqipe

Kurrë gjaku nuk ndahet
Shqipëria Kosova
Shqipe bashko krahët O
Koha është e jona

Refreni

Bini ju tupana
Ngrihu o Flamur
Kush ka gjak Shqiptari
Shqipen s’harron

Strofa 2

Flamujt sot valëviten
Koha është me ne
Sot vallzoni ju o Shqipe
Një Komb një Atdhe

Refreni

Bini ju tupana
Ngrihu o Flamur
Kush ka gjak Shqiptari
Shqipen s’harron

Outro

Zemra ngrihuni
Nga himni i Shqiptarisë
Rroftë e qoftë përjetë
Dita e Pavarsisë

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Rrezi Lanaj:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet