Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rudolf Stambolla - A Te Kujtohet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Une qesh i mitur ,ti e parritur
Kur per se pari u pame ne
Se kohet shkuan vitet kaluan
Oh sa pranvera kan qel mbi dhe
Oh A’tkujtohet q’me pate pare nje jasemine nje borzilok
Pastaj moj vashe per dashurine me the t’ja nisim nje kenge tok

Reff:
Eja eja dhe nje here sa ne mendje e dashur
Se per ty une si at’here
Zjarre ne gji une ndjeje perhere
Eja eja lule mali eja eja perseri
Sepse ty une te kam dashur
Te kam dasht qe ne vogli

Oh qe at’here e bardha vere
Mallin qe lindi me fort ma shtoi
Oh ty moj vashe qe kur te pashe
Mbremje agime shpesh te kujtoj
Lulja me ere edhe nje here
Si n’at pranvere si n’afersi
Se aq te dua sa qe per mua
Ne bote lule me ska si ti

Reff:
Eja eja dhe nje here sa ne mendje e dashur
Se per ty une si at’here
Zjarre ne gji une ndjeje perhere
Eja eja lule mali eja eja perseri
Sepse ty une te kam dashur
Te kam dashur qe ne vogli


Ky tekst u dërgua nga Amir Hoxha

Rudolf Stambolla - A Te Kujtohet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "A Te Kujtohet".
3. Video është e këngës "A Te Kujtohet", por nuk këndohet nga Rudolf Stambolla.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rudolf Stambolla:


Komente 0