Më mbaj mend (për 1 muaj)

RZON & Majk - Karma Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

E bukur si trëndelinë
Hajde, hajde, moj Mali—

[Interlude: Mariola Kaçani]
E bukur si trëndelin'
Hajde dhe hajde, moj Malin' (Ay, Rzon, what we sayin', cuz?)
Çelu, çelu, manushaqe
Më jep mua sy dhe faqe

[Chorus: Majk & Mariola Kaçani]
T'u njek [?]
E bukur si trëndelin'
E noshta krejt ky sen për mu [?]
Hajde dhe hajde, moj Malin'
Çelu, çelu, manushaqe
Karma, karma, karma
Më jep mua sy dhe faqe
E bukur si trendëlin'
Karma, karma m'u kthy
Hajde dhe hajde, moj Malin'
Çelu, çelu, manushaqe
Karma, karma, karma
Më jep mua sy dhe faqe

[Verse 1: Majk]
Sa menova që s'ka dashni n'kët' jet', ti u shfaqe (Ti u shfaqe)
Një shejtan i maskum komplet me [?]
Menen ma bone për vete (Për vete)
E zemrën ma bone për vete
T-T'u i shëtit malet dhe detin
Me ty rreth e rreth planetit (Planetit)
Nonstop t'u t'mbajt afër vetit
E-Edhe kong't për ty po i rrepi
Sa menova mos me kon playa'
Sa menova që dashnin' e gjeta (Gjeta)
U shfaqe ma theve zemrën copa-copa (Copa)
Për një moment u nal bota (Bota)

[Pre-Chorus: Majk & Mariola Kaçani]
E bukur si trendëlin'
Po shfryt'zoj rastin, p'e kapi lapsin e po ju thom' "Ëm fal" krejt femnav
Hajde, hajde, moj Marin'
Që dikur i kam shfryt'zu e jau kam thy un' zemrat
Çelu, çelu, manushaqe
Më jep mua sy dhe faqe
E bukur si trëndelin'
Njëjt' sikur ti mu (Njëjt' sikur ti mu)
Hajde, hajde, moj Marinë
E sot po m'kthehen ça do që kom bo dikur (Kom bo dikur)
Çelu, çelu, manushaqe
Më jep mua sy dhe faqe

[Chorus: Majk & Mariola Kaçani]
T'u njek [?]
E bukur si trëndelin'
E noshta krejt ky sen për mu [?]
Hajde dhe hajde, moj Malin'
Çelu, çelu, manushaqe
Karma, karma, karma
Më jep mua sy dhe faqe
E bukur si trendëlin'
Karma, karma m'u kthy
Hajde dhe hajde, moj Malin'
Çelu, çelu, manushaqe
Karma, karma, karma
Më jep mua sy dhe faqe

[Verse 2: Majk]
Po m'thojn' "Ke ndryshu, je bo botoks"
Po m'thojn' "Ke ndryshu, po **** [?]"
Nuk p'e di mo as ça jan' lot
Po mos ta ni ty kush ça thot'
Baby girl, ty mos ta nin
B-Baby girl, ty mos ta nin (Mos ta nin)
Mes neve dyve gjithçka u kry
It was all just a dream
Jeto jetën qysh ti e nin
Jeto jetën qysh ti e nin
Mes neve dyve gjithçka u kry
It was all just a dream

[Bridge: Mariola Kaçani]
E bukur si trëndelin'
Hajde dhe hajde moj Malin'
Çelu, çelu, manushaqe
Më jep mua sy dhe faqe
E bukur si trëndelin'
Hajde dhe hajde moj Malin'
Çelu, çelu, manushaqe
Më jep mua sy dhe faqe

[Chorus: Mariola Kaçani]
E bukur si trëndelin'
Hajde dhe hajde moj malin'
Çelu, çelu, manushaqe
Më jep mua sy dhe faqe
E bukur si trëndelin'
Hajde dhe hajde moj Malin'
Çelu, çelu, manushaqe
Më jep mua sy dhe faqe


Ky tekst u dërgua nga  MiraLamaRZON & Majk
Renditja: Top 200
Publikimi: 05/06/2023
Teksti: Majk
Produksioni: RZON
Video Produksioni: Gargia


RZON & Majk - Karma
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Karma".
3. Video është e këngës "Karma", por nuk këndohet nga RZON & Majk.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga RZON:


Komente 0